Vază Frumoasa formă curbată a vazei Courbe, este realizată din două țevi tubulare metalice prin tehnică inovatoare care îndoaie și strâng două bucăți de țeavă metalică, care este o țeavă în altă țeavă în același timp, fără niciun proces de sudare, producând o vază de flori unică și servește și ca o sticlă difuzor. Acoperirea cu două tonuri a țevilor, negru și auriu, sporește un sentiment de lux.
Denumirea proiectului : Courbe, Numele proiectanților : ChungSheng Chen, Numele clientului : Tainan University of Technology/Product Design Deparment.
Acest design deosebit este câștigător al premiului de design bronz în competiția de arhitectură, construcție și structură. Cu siguranță, ar trebui să vedeți portofoliul de design-uri premiați din bronz pentru a descoperi multe alte lucrări noi, inovatoare, originale și creative de arhitectură, construcție și structură.